FBCs / En
Portfolio           Ateliér           Kontakty           Odkazy           Architekti            
Realizace           Projekty            
Veřejné objekty           Rodinné zahrady           Školy            
Zahrada Čech Zoom
realizace 2013 Gardenline s.r.o.

Zahrada Čech , Litoměřice, 2013

Tato ukázková zahrada s názvem "Je tak, jak je a bude tak, jak bude" získala od odborné poroty první cenu.

Naše zahrada je místem určeným k odpočinku a regeneraci. Šlapáky vložené do mlatové plochy nás provedou mezi bílými kmeny bříz na dřevěnou terasu. Mohutná lavice na dřevěné terase zve k posezení. Klidná vodní plocha s barevnými valouny vnese klid do naší mysli. Pohled na barevné trvalky v kombinaci s okrasnými trávami jemně se vlnícími ve větru osvěží oko a připomene nám lehkost bytí stejně jako opodál šumící vzdušné koruny bříz. V duchu citátu, který je možno číst na lavici, se můžeme oddat klidu a alespoň na chvíli starosti hodit za hlavu. Uvědomit si, jak je zbytečné se zatěžovat problémy, jejichž řešení často ani neleží v našich rukách.

Zahrada je vytvořena bez použití trávníku. Vyhneme se tedy častému sekání, odplevelování a zalévání. Stromy i keře jsou nenáročné a trvalkové záhony nevyžadují každoroční obnovu.

Tuto zahradu je možné si představit buďto u soukromého domu, nebo i u veřejné budovy - např. v atriu administrační budovy. Jednoduché architektonické členění ji předurčuje k použití spíše u moderní architektury.